17.05.2023

Montáž klimatizácií do industriálneho bytu v Bratislave

Klimatizačné jednotky môžu do interiéru nenápadne zapadnúť, ale aj naopak. Priznanými rozvodmi vednými po povrchu môžete napríklad zvýrazniť industriálny charakter bytu. A presne do takéhoto typu bytu sme montovali klimatizácie LG. Pozrite si ako to dopadlo!

Termín realizácie: 2022

Rozsah realizácie: multisplit klimatizácia s dvoma vnútornými jednotkami

Typ klimatizačných jednotiek: LG Multisplit Standard Plus

Autor projektu: Juraj Peták – Pale Architecture

Fotograf: Tomáš Manina

Ako prebiehala montáž klimatizácií v tomto byte?

Celému procesu výberu a montáže klimatizácie predchádzala konzultácia s architektom Jurajom Petákom. Interiér bytu bol navrhnutý v industriálnom štýle s betónovými stropmi a čiernymi elektrickými rozvodmi schválne viditeľne vedenými po povrchu. V celom byte je taktiež navrhnutý nábytok na mieru. Konzultovali sme preto aj výber a ideálne umiestnenie klimatizačných jednotiek, tak aby efektívne chladili vzduch v celej miestnosti a zároveň zapadli do celého návrhu.

klimatizácia industriálny byt

Pred samotnou montážou bolo potrebné vykonať inštaláciu potrebných rozvodov a prípojok. Rozvody sme zasekávali do stien panelového domu. Po dokončení omietok v byte boli nainštalované dve vnútorné jednotky – jedna do spálne a druhá do obývacej izby. Obe jednotky boli napojené na viditeľné elektrické rozvody, a tak funkčne aj dizajnovo doplnili interiér oboch miestností.

klimatizácia industriálny byt

Aké sú výhody multisplit klimatizácií?

Mulsplit klimatizácie sú nielen účinným spôsobom chladenia a vykurovania, ale môžu tiež pomôcť znížiť mesačné účty za energiu. Vďaka možnosti regulovať teplotu v rôznych častiach domu môžete ušetriť peniaze tým, že klimatizáciu spustíte len v tých častiach, ktoré sa práve používajú.

Keďže sú všetky vnútorné jednotky pripojené len na jednu vonkajšiu jednotku, vyhnete sa tiež montáži viacerých vonkajších jednotiek. Ušetriť tak môžete značný obnos finančných prostriedkov a navyše si nepokazíte fasádu vonkajšou jednotkou pri každej miestnosti. Prehodnotiť môžete aj umiestnenie vonkajšej jednotky a dať ju napríklad k obývačke, kde vám prípadný hluk nebude prekážať tak, ako napríklad v noci pri spálni.

Nakoľko všetky vnútorné jednotky musia byť prepojené s vonkajšou klimatizačnou jednotkou, montáž môže byť náročnejšia. Je preto vhodné konzultovať takéto riešenie s odborníkom. Ak však všetko vopred dobre skonzultujete a nezanedbáte predprípravu, budete z konečného výsledku určite nadšení. Možnosť nastaviť si rôzne teploty v každej miestnosti z jednej aplikácie naozaj zvyšuje komfort bývania.

Páči sa vám táto realizácia Basso Air?

Ak sa vám páči táto realizácia, neváhajte nás kontaktovať. Máme dlhoročné skúsenosti s predajom, montážou a servisom klimatizačných zariadení a vzduchotechniky.