15.05.2023

Tipy na ovládanie klimatizácií Daikin

Klimatizácia sa postupne stáva nevyhnutnou súčasťou moderného životného štýlu. Poskytuje nielen komfort a pohodlie, ale pomáha aj udržiavať zdravší vzduch v interiéri. Klimatizácie Daikin sú vynikajúcou voľbou pre dlhodobé, účinné a spoľahlivé riešenie.

Klimatizácie Daikin

Spoločnosť Daikin ponúka celý rad klimatizácií, ktoré vyhovujú akémukoľvek rozpočtu alebo potrebám životného štýlu. Bez ohľadu na to, ktorú si vyberiete, pokročilá technológia spoločnosti Daikin zaručuje vynikajúci výkon a energetickú účinnosť za primerané ceny. Vďaka intuitívnemu ovládaniu sa ľahko používajú a nastavujú – takže si môžete užívať optimálny komfort v každej miestnosti.

Či už ide o nastavenie teploty z telefónu počas práce alebo dovolenky, nastavenie nočných režimov pre úsporu energie alebo použitie iných nastavení pre konkrétne miestnosti – klimatizácie Daikin ponúkajú mnoho praktických spôsobov, ako ušetriť čas a peniaze a zároveň zabezpečiť maximálnu úroveň komfortu. Využite teda všetko, čo tieto úžasné výrobky ponúkajú.

Ovládanie klimatizácií Daikin a ich špeciálne funkcie

Ovládanie klimatizácií Daikin je naozaj jednoduché, aj keď ponúkajú niekoľko skutočne užitočných špeciálnych režimov, ktoré zabezpečia, aby bol váš komfort čo najvyšší. Čo všetko tieto klimatizácie zvládnu?

Ovládanie klimatizácie cez mobil – Klimatizáciu Daikin môžete ovládať pomocou smartfónu alebo tabletu odkiaľkoľvek, či už ste mimo domova alebo na dovolenke. Môžete nastaviť rôzne teploty pre každú miestnosť, nastaviť časovač, kedy sa má klimatizácia vypnúť a zapnúť, a dokonca spravovať viacero klimatizácií pomocou jednej aplikácie. Ovládať môžete prevádzkový režim, teplotu, čistenie vzduchu, rýchlosť ventilátora a smer prúdenia vzduchu. Nastaviť môžete aj časovač, cez aplikáciu viete sledovať spotrebu energií vašich zariadení a funguje aj hlasové ovládanie.

Týždenný alebo 24 hodinový časovač – Časovač je možné nastaviť tak, aby spustil prevádzku jednotky kedykoľvek na dennej alebo týždennej báze. Nastaviť môžete niekoľko režimov pre rôzne dni ale aj rôzne miestnosti.

Ovládanie cez nadradený systém – Väčšina jednotiek Daikin má k dispozícii aj možnosť pripojenia k smart domácnosti alebo k centrálnym systémom riadenia budov pomocou komunikačných protokolov Modbus alebo KNX alebo k centrálnemu riadeniu Daikin.

Snímač detekcie pohybu – Tento systém monitoruje aktivitu v miestnosti a automaticky nastavuje smer a teplotu prúdenia vzduchu tak, aby nedochádzalo k priamemu kontaktu s ľuďmi. Keď v miestnosti nie sú zaznamenané žiadne osoby, jednotka sa automaticky prepne na úsporný režim.

Režim komfortného prúdenia vzduchu – Jednotka automaticky upravuje uhol výfukových lamiel podľa zvoleného režimu. V režime chladenia vzduch smeruje viac nahor, aby sa predišlo chladným prievanom, zatiaľ čo v režime kúrenia sa vzduch usmerňuje viac nadol, aby sa zabránilo pocitu studených nôh.

Režim zvýšeného výkonu – Ak je teplota v miestnosti príliš vysoká alebo nízka, môžete rýchlo ochladiť alebo ohriať miestnosť pomocou režimu zvýšeného výkonu. Po vypnutí tohto režimu alebo uplynutí 20 minút sa jednotka vráti do pôvodného nastaveného režimu.

 3-D prúdenie vzduchu a inteligentný teplotný senzor – 3-D prúdenie vzduchu zabezpečuje automatické vertikálne a horizontálne natáčanie lamiel, čím zaisťuje, že chladný alebo teplý vzduch sa dostane aj do rohov veľkých miestností. Inteligentný teplotný senzor: Tento senzor zisťuje rozloženie aktuálnej teploty v miestnosti a rovnomerne rozdeľuje vzduch po celom priestore. Senzor tiež upraví smer prúdenia vzduchu tak, aby smeroval teplý alebo chladný vzduch do oblastí, kde je to potrebné.