10.05.2022

5 dôvodov, prečo nechať montáž klimatizácie na profesionálov

Hovorí sa, že základom pre efektívne fungovanie klimatizácie je výber vhodného modelu pre konkrétne podmienky. Avšak, nemenej dôležitou je samotná inštalácia. Pokiaľ je montáž klimatizácie prevedená nesprávne, môže to vyústiť do mnohých problémov. Prečo je dobré zveriť ju do rúk odborníkom?

Inštalácia modernej klimatizácie je spojená s viacerými úlohami. V prvom rade je dôležité správne osadiť vonkajšiu jednotku. Tá musí byť následne prepojená s vnútornými jednotkami pomocou potrubí, v ktorých je vedené chladivo. Obvykle sú potrebné určité stavebné zásahy. Potom treba otestovať tesnosť systému, naplniť ho chladivom a vyskúšať, či všetko správne funguje.

Dôvody, prečo zveriť montáž klimatizácie odborníkom

Montáž klimatizácie je komplexná záležitosť. Ak je niektorý krok vykonaný nesprávne, nemusí sa to prejaviť ihneď. No po niekoľkých týždňoch či mesiacoch používania sa môžete stretnúť s rôznymi problémami. Ak teda chcete, aby vaša klimatizácia fungovala stopercentne, mali by ste inštaláciu zveriť do rúk profesionálom. Zabezpečíte si tak 5 nasledovných benefitov.

1. Kvalita montáže

Profesionáli presne vedia, ako treba pri montáži postupovať. Vy tak máte istotu, že všetko bude fungovať bez komplikácií. Klimatizácia sa vám nezačne po niekoľkých mesiacoch kaziť a môžete sa na ňu vždy spoľahnúť.

Nezabúdajte: Kvalita montáže ovplyvňuje aj efektivitu fungovania klimatizácie. Ak niečo nie je správne nastavené alebo zapojené, môže sa to odraziť na vyššej spotrebe či nižšom chladiacom výkone.

2. Rýchlosť

Ak by ste si klimatizáciu montovali svojpomocne, zabralo by vám to pravdepodobne veľa času. Okrem toho, svojpomocná montáž klimatizácie je takmer nereálna. Dôvodov je hneď niekoľko:

  • potrebovali by ste veľké množstvo špecifických a profesionálnych nástrojov, ktoré nezvyknú len tak ležať v domácich dielňach,
  • potrebovali by ste poznať postupy, ktorých neznalosť môže vyústiť do fatálneho poškodenia celého zariadenia,
  • a v neposlednom rade, na montáž klimatizácie je potrebná odborná spôsobilosť podľa Paragrafu 21 – elektrotechnické minimum.

Pokiaľ sa spoľahnete na profesionálov, celá práca môže byť hotová už v priebehu jedného dňa. Samozrejme, všetko závisí od komplikovanosti systému. V každom prípade, vy nemusíte nič riešiť a viete váš čas využiť efektívnejšie.

3. Záruka

Vďaka odbornej inštalácii automaticky získate záruku na akékoľvek problémy. Keď by sa náhodou objavila nejaká chyba, stačí zavolať servisným technikom, ktorí ju prídu promptne vyriešiť. Ak sa ale komplikácie vyskytnú po svojpomocnej montáži klimatizácie, náklady na ich odstránenie si musíte hradiť sami.

4. Pohodlie

Inštalácia klimatizácie zahŕňa aj určité stavebné zásahy, pri ktorých sú potrebné rozličné nástroje či súčiastky. Ich zháňanie je častokrát zdĺhavé a náročné. Profesionálni technici ich však majú vo svojej výbave – vždy poruke. Vy sa tak skutočne nemusíte o nič starať.

5. Bezpečnosť

Montáž klimatizácie si vyžaduje zásahy do elektrických rozvodov. Ak v tomto smere nemáte dostatok skúseností, svojpomocná inštalácia môže byť nebezpečná. Nielenže môže dôjsť k úrazu prúdom, ale nesprávne zapojenie častokrát vedie aj ku skratu a požiaru. Keďže odborníci majú všetky potrebné certifikáty a školenia, môžete mať istotu, že celá montáž prebehne v súlade s bezpečnostnými predpismi.

Máte záujem o odbornú montáž klimatizácie? Neváhajte nás kontaktovať!