11.05.2022

Klimatizácia do domu: Aké sú jej výhody?

Zatiaľ čo v minulosti bola klimatizácia do domu častokrát vnímaná ako niečo luxusné a exkluzívne, v dnešnej dobe sa stáva bežným štandardom domácností. Aj kvalitné modely sa totiž dajú kúpiť za dostupné ceny, pričom prinášajú mnoho cenných užívateľských benefitov!

Klimatizácia nie je len o chladení. Dokáže slúžiť aj ako čistička vzduchu, viete ju využiť na kúrenie a udržiavanie správnej vlhkosti a v neposlednom rade, môže byť aj výnimočným dizajnovým doplnkom! Čo všetko by ste o nej mali vedieť a prečo bude dobrou voľbou aj pre vás?

Zbohom, bezsenné letné noci!

Hoci sa to nezdá, vplyvom globálneho otepľovania sú aj v našich končinách letá čoraz teplejšie. A vedzte, že v budúcnosti to bude ešte horšie. Aj keď tropické teploty mnohí s radosťou privítajú, niekedy sú viac na škodu ako na úžitok – napríklad, keď potrebujete pracovať, prípadne sa chcete dobre vyspať. Práve v tomto smere vám výborne poslúži klimatizácia do domu.

Zaujímavosť: Vedecké štúdie zistili, že klimatizácia na pracovisku dokáže počas horúcich letných dní prispieť k nárastu produktivity aj o viac než 10 %. Na ľudský mozog má skutočne priaznivý vplyv!

Jednoduchá regulácia teploty

Moderné klimatizácie sú vybavené invertorovým motorom a automatickou reguláciou teploty. Už nemusíte riešiť žiadne zdĺhavé a krkolomné nastavovania. Raz si zvolíte požadovanú teplotu a riadiaca jednotka sa postará o jej udržanie počas celého dňa. Väčšina moderných modelov podporuje aj pohodlné ovládanie prostredníctvom smartfónu.

Náš tip: Do väčších rodinných domov jednoznačne odporúčame multi split klimatizácie. Vďaka nim budete vedieť jednoducho a nezávisle regulovať teplotu v jednotlivých miestnostiach.

Optimálna vlhkosť v interiéri

Rodinné domy častokrát trpia na plesnivenie stien – nielen v pivniciach, ale aj v obytných miestnostiach. Príčinou je fluktuácia vlhkosti. Aj v tomto smere vám veľmi dobre poslúži klimatizácia. Pri svojej činnosti prirodzene eliminuje nadmernú vlhkosť a pomáha ju udržovať v optimálnych hodnotách okolo 40 až 55 %.

Ideálna voľba pre alergikov

V minulosti kolovali mýty, že z klimatizácií sa šíria škodlivé mikróby spôsobujúce ochorenia. Toto tvrdenie má v dnešnej dobe veľmi ďaleko od pravdy. Moderné jednotky sú totiž vybavené radou filtrov, ktoré zbavujú vzduch všetkých nežiadúcich čiastočiek. Eliminujú nielen prach, ale aj peľ a ďalšie alergény. Navyše, vedia odstrániť zápachy, chemikálie a mikroorganizmy – zárodky plesní, baktérie a vírusy. Vďaka tomu dýchate mimoriadne čistý vzduch, pričom sa chránite pred prípadnými alergiami a chorobami.

Klimatizácia do domu ako dizajnový doplnok?

Výrobcovia klimatizácií čoraz viac hľadia na to, aby dizajn ich zariadení korešpondoval s moderne zariadenými interiérmi a nenarušoval ich estetiku. Vznikajú tak dizajnovo jedinečné modely – ako napríklad LG ArtCool Gallery. Táto unikátna vnútorná jednotka je v podstate štýlovým a funkčným kusom nábytku. V jej prednej časti je zabudovaný obraz, ktorý môžete kedykoľvek vymeniť na základe vašich vlastných požiadaviek.

No a v neposlednom rade, moderná klimatizácia do domu vás poteší nízkou hlučnosťou, vynikajúcou úspornosťou a zaujímavými praktickými funkciami. Mnohé modely môžete využiť napríklad na účinné prikurovanie počas zimy. Ak nad klimatizáciou do domácnosti uvažujete aj vy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme, pomôžeme vybrať ideálny systém a zabezpečíme odbornú montáž.