08.03.2023

Inovatívne funkcie klimatizácií, ktoré vám spríjemnia ich využívanie

Kedysi ste si na klimatizácií mohli nastaviť maximálne požadovanú teplotu cez diaľkové ovládanie. To však už našťastie v dnešnej dobe neplatí a klimatizačné jednotky majú mnoho funkcií, ktoré ich výkon zefektívnia a vám spríjemnia život. Je na čase pozrieť sa na niektoré z najinovatívnejších funkcií klimatizácie, ktoré sú dnes na trhu.

Existuje množstvo technológií, ktoré sú navrhnuté tak, aby ste zo svojej klimatizácie vyťažili maximum. Navyše, ako bonus, mnohé z týchto funkcií sú vybavené autodiagnostikou a inteligentnými systémami prúdenia vzduchu, ktoré môžu pomôcť ušetriť energiu. Všetky tieto skvelé možnosti preskúmame nižšie. Tak poďme na to:

Inteligentné možnosti prúdenia vzduchu

Zostať v lete v pohode a komforte je jednoduché vďaka inovatívnym možnostiam prúdenia vzduchu, ktoré sú v súčasnosti v klimatizáciách k dispozícii. Mnohé modely sú teraz vybavené inteligentným prúdením vzduchu na čo najefektívnejšie chladenie alebo vykurovanie miestnosti, takže sa nemusíte starať o manuálne ovládanie nastavení.

Napríklad klimatizácie Daikin majú snímač Intelligent Eye, ktorý rozpozná pohyb osôb v miestnosti a automaticky nasmeruje vzduch tak, aby nefúkal priamo na ľudí. Navyše sleduje, či sa v miestnosti niekto nachádza a pokiaľ tam nikto nie je, automaticky sa prepína do ECO režimu. Túto funkciu oceníte aj v prípade, že spíte, či pozeráte TV; už žiadny studený vzduch vám nefúka priamo na tvár.

Automatické prepínanie do ECO režimu klimatizácie

Mnohé klimatizácie sú teraz vybavené skvelou funkciou automatického prepnutia do energeticky úsporného režimu ECO. Tento energeticky úsporný režim rýchlejšie dosiahne požadovanú teplotu a následne funguje v režime s minimálnou spotrebou energií. Režim ECO tiež pomáha znížiť hladinu hluku, pretože klimatizácia nebude celý čas pracovať na plný výkon.

Vzdialené mobilné ovládanie klimatizácie

Namiesto manuálneho nastavovania teploty môžete klimatizáciu ovládať z pohodlia vlastného smartfónu alebo tabletu. Inteligentné termostaty a aplikácie, ktoré sú k dispozícii pre niektoré klimatizačné zariadenia, vám umožňujú nastaviť a monitorovať teplotu i spotrebu energie, aj keď nie ste doma. Niektoré klimatizácie sa dajú ovládať aj pomocou hlasu. Medzi takéto klimatizácie patrí aj LG Deluxe.

Turbo vykurovanie a chladenie

Keď je vonku nepredvídateľné počasie alebo chcete len rýchlo vyhriať alebo ochladiť miestnosť, oceníte turbo vykurovanie a chladenie. Táto funkcia umožňuje vašej klimatizácii dosiahnuť požadovanú teplotu naozaj rýchlo – v priebehu niekoľkých minút, takže nemusíte večne čakať, kým sa budete cítiť pohodlne.

Autodiagnostika pre jednoduchú údržbu klimatizačnej jednotky

Udržiavanie bezporuchového chodu klimatizácie môže byť náročné, ale moderné klimatizácie tento proces výrazne uľahčili vďaka funkciám autodiagnostiky. Táto technológia je navrhnutá tak, aby zistila a upozornila na akékoľvek problémy s vašou klimatizáciou, ako napríklad pripomenutie údržby, či plánovanie výmeny filtra. Mnohé modely sa dodávajú s mobilným ovládaním, takže môžete kontrolovať svoju klimatizáciu a pripojené zariadenia odkiaľkoľvek pomocou aplikácie.

Funkcia samočistenia

Priali ste si niekedy mať samočistiacu klimatizáciu? Vďaka dnešným inováciám je to teraz realita. Mnohé modely klimatizácií sú vybavené samočistiacimi funkciami, ktoré skracujú čas potrebný na údržbu. Táto funkcia je obzvlášť užitočná, ak sa vaša klimatizácia nachádza v tmavom kúte alebo je ťažko prístupná.

Samočistiaca funkcia zvyčajne funguje tak, že odstráni všetok prach, špinu a nečistoty, ktoré sa nahromadili na filtri alebo vonkajšej jednotke. To pomáha udržiavať účinnosť, zlepšuje výkon systému, šetrí energiu a dáva vám istotu, že vaša klimatizácia je vždy v skvelej kondícii.

Perforované lamely klimatizácií

Ďalšou zaujímavosťou sú perforované lamely niektorých klimatizácií, ako napríklad Midea BreezeleSS+. Táto funkcia perforovaných lamiel pomáha zabezpečiť, aby sa chladný alebo teplý vzduch rovnomerne šíril po celej miestnosti, a tiež minimalizuje priame prúdenie vzduchu. Na vonkajšej lamele je vytvorených až 7928 otvorov, ktoré vzduch naozaj poriadne rozptýlia.