20.03.2023

Montáž klimatizácií do bytu v centre Bratislavy

Medzi ďalšie vydarené realizácie z portfólia BASSO Air patrí montáž klimatizácií do nádherných interiérov bytu v centre Bratislavy. Ako táto realizácia prebiehala a čo pri nej bolo najväčšou výzvou?

Termín realizácie: 2021
Priebeh realizácie: dôležitý bol súlad s architektom aj stolárom, nakoľko sú klimatizačné jednotky integrované v nábytku na mieru a v novo vybudovanej stene
Rozsah realizácie: byt má 2 vnútorné klimatizačné jednotky a jednu vonkajšiu jednotku
Typ klimatizačných jednotiek: multi split klimatizácia LG Deluxe
Autor projektu: Juraj Peták – Pale Architecture
Fotograf: Tomáš Manina

Aká bola najväčšia výzva pri montáži klimatizácií v tomto priestore?

Do moderného interiéru navrhnutého architektom do najmenších detailov, museli aj vnútorné klimatizačné jednotky zapadnúť s absolútnou presnosťou. Dosiahnuť v podkrovných bytoch príjemnú teplotu býva často ťažké, a preto sú do nich klimatizácie vždy dobrou voľbou. Pri prerábke týchto priestorov bolo náročnou úlohou najmä plánovanie toho, ako z klimatizačných jednotiek zabudovaných v nábytku odvádzať kondenz. Avšak odborníci z BASSO Air sa aj s touto výzvou šikovne vysporiadali.

klimatizácie centrum bratislavy

Od začiatku bola nesmierne dôležitá spolupráca s architektom i stolárom, nakoľko vnútorné jednotky museli sedieť presne, aby ideálne zapadli do finálneho dizajnu celého interiéru. Klimatizačné jednotky boli inštalované do novo vybudovaných stien a do nábytku na mieru od stolára. Museli byť inštalované v konkrétnej výške, nakoľko ihneď nad nimi sa nachádza svetlík, ktorý zas zabezpečuje presvetlenie podkrovných priestorov.

klimatizácia centrum bratislavy

Prečo sme zvolili klimatizáciu LG Deluxe?

Klimatizácie LD Deluxe patria medzi najdokonalejšie klimatizačné jednotky s nadčasovým dizajnom, vďaka čomu sa skvele hodia aj do moderných interiérov. Okrem chladenia a vykurovania sa postarajú aj o kvalitu vzduchu. Výkonný plazmový ionizátor totiž sterilizuje nie len vzduch prechádzajúci klimatizáciou ale aj okolité prostredie. Príjemná je aj nízka hladina zvuku tejto klimatizačnej jednotky.

Klimatizácia nezaostáva ani smart funkciami a samozrejmosťou je ovládanie cez akékoľvek smart zariadenia, no môžete ju ovládať aj hlasom. Poteší aj funkcia „Komfortný vzduch“ vďaka ktorej klimatizácia zabráni priamemu fúkaniu studeného, či teplého vzduchu priamo na osoby nachádzajúce sa v miestnosti. Vďaka aktívnemu riadeniu energie, môžete tiež obmedziť spotrebu energií.

Vďaka podpore multi split riešení, môžete viacero vnútorných jednotiek LG Deluxe napojiť na jednu vonkajšiu jednotku, čím ušetríte priestor aj financie. Zvoliť si môžete 2 až 5 vnútorných jednotiek a vďaka nim môžete v každej izbe nastaviť ideálne teplotné podmienky podľa svojich potrieb.

Páči sa vám táto realizácia Basso Air?

Ak sa vám páči táto realizácia, neváhajte nás kontaktovať. Máme dlhoročné skúsenosti s predajom, montážou a servisom klimatizačných zariadení a vzduchotechniky.