17.12.2019

Venovali sme klimatizáciu do charitatívnej aukcie

Vianoce sú najmä o tom pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Práve preto sme sa rozhodli venovať klimatizáciu aj s montážou na dobrý účel. Pomohli sme tak dvom chlapcom v núdzi, no s úplne iným osudom.

Blíži sa vianočný čas, ktorý najčastejšie trávime s rodinou a blízkymi. Väčšina z nás naozaj má to šťastie a prežije ich v rodinnom kruhu a v dobrom zdraví. Ako však dobre vieme, nie je to samozrejmosť. Aj preto spoločnosť Nordmander každoročne usporadúva naozaj krásny projekt – aukciu vianočných stromčekov. Výťažok vždy venuje v plnej sume na charitatívne účely. A keďže k tomu tento predajca prémiových dánskych stromčekov potrebuje sponzorov, firma BASSO Air sa rozhodla tento rok prispieť. K najdrahšiemu zo stromčekov sme venovali klimatizáciu aj s montážou v hodnote 1300 eur.

Pomoc dvom chlapcom

V poradí 5. ročník charitatívnej aukcie vianočných stromčekov spoločnosti Nordmander sa tento rok uskutočnil 8. decembra v bratislavskom nákupnom centre. Spočiatku mal jej výťažok putovať najmä Maximovi s Downovým syndrómom, ktorého od dvoch týždňov života vychovávajú rodinní priatelia, pretože ho vlastní rodičia opustili. Maxim potrebuje na chôdzu operáciu a následnú rekonvalescenciu, a presne na to by mal slúžiť výťažok z tejto dražby.

Len dva dni pred aukciou však Slovensko zasiahla nevídaná tragédia – požiar v prešovskom paneláku, kde vyhasli ľudské životy a desiatky ľudí prišli mihom oka o všetko. Medzi nimi aj malý Alex s telesným postihnutím so svojimi rodičmi. Vďaka vysokému výťažku z dražby môžu pomocnú ruku dostať obaja chlapci, s ktorými sa zahral osud veľmi nepekne, hoci úplne iným spôsobom.

Štedrý výťažok

Vďaka mnohým ľuďom s dobrým srdcom, medzi ktorých sa radia sponzori, ale aj dražiaci či všetci, ktorí nejakým spôsobom k dražbe dopomohli, sa výťažok tohtoročnej dražby vyšplhal na úctyhodných 11 500 eur. Táto suma je dostatočne vysoká na to, aby pomoc dostal Maxim, Alex aj ďalšie rodiny, ktoré to naozaj potrebujú. Sme naozaj radi, že sme mohli byť súčasťou tohto ušľachtilého projektu a že sme pomohli vyčarovať úsmev na tvári ľuďom, ktorí to v živote nemajú jednoduché.