09.01.2020

Starajú sa o detských autistov, my sme im darovali klimatizáciu

V novembri minulého roka sme sa na vás obrátili na Facebooku s prosbou. Hľadali sme zariadenie, v ktorom sa pomáha znevýhodneným deťom a do ktorého by sme mohli ešte do konca roka venovať a namontovať úplne novú klimatizáciu. Aj vďaka vaším správam sme nakoniec jedno vhodné zariadenie vybrali a obdarovali.

December 2019 bol pre nás krásny mesiac. Nielen, že sme si so svojimi rodinami užili čarovný vianočný čas, no ešte pred samotnými Vianocami sme pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú. Klimatizáciu sme venovali do charitatívnej aukcie vianočných stromčekov a jednu klimatizáciu aj s montážou sme sa rozhodli venovať aj vybranému zariadeniu v Bratislavskom kraji so zameraním na starostlivosť o choré alebo inak znevýhodnené deti. To sa nám podarilo, a to aj vďaka vám.

Výzva na Facebooku

Vhodné zariadenie sme sa rozhodli hľadať približne v polovici novembra, kedy sme tu, na našom blogu, zverejnili výzvu pre vás, našich zákazníkov a fanúšikov. Výzvu na to, aby ste nám posielali tipy na zariadenia pomáhajúce malým deťom. Týmto by sme sa vám chceli zároveň i poďakovať za to, že ste nám posielali skvelé tipy a pánovi Martinovi by sme sa chceli zasa poďakovať za to, že nám dal do pozornosti práve Zariadenie sociálnych služieb Rosa v Bratislave. Sem totiž napokon ešte v decembri putoval náš montážny tím aj s novou klimatizáciou.

Pomoc malým aj veľkým

Zariadenie sociálnych služieb Rosa sa nachádza v bratislavskej Karlovke. Jeho poslaním je pomáhať ľudom vo veku 6 až 35 rokov, ktorí sa pre zdravotné postihnutie rôzneho druhu dostali do nepriaznivej životnej situácie. Títo ľudia nájdu v zariadení Rosa mentálnu oporu, ale i rehabilitačné či sociálne služby. Centrum Rosa tiež ambulantne lieči detských pacientov s autizmom. Aj pre široký záber tohto zariadenia sme sa rozhodli klimatizáciu v hodnote 1300 eur aj s montážou venovať práve sem.

Klimatizovaná cvičebňa

Nová klimatizácia našla svoje miesto v cvičebni, kde klienti tohto centra pod záštitou BSK podstupujú rehabilitačné cvičenia. „Ďakujeme spoločnosti BASSO Air za tento pekný predvianočný darček pre naše zariadenie,“ hovorí riaditeľ zariadenia a dodáva: „Novú klimatizáciu ocenia najmä pacienti, ktorým sa bude v klimatizovanej cvičebni hýbať oveľa jednoduchšie!“

 

Priebeh montáže klimatizácie Vnútorná jednotka klimatizácie Centrum Rosa

Nástenná jednotka LG klima

Prevedenie montáže s lištou klimatizácia

Vonkajšia jednotka klimatizácia LG