16.12.2022

Aké výhody má ovládanie klimatizácie mobilom?

Klasické diaľkové ovládače dnes už nie sú IN. Najväčšej popularite sa teší ovládanie klimatizácie mobilom, ktoré povyšuje flexibilitu a komfort na úplne novú úroveň. Aké sú jeho hlavné benefity?

Väčšina starších klimatizácií je vybavená technológiou diaľkového ovládania pomocou štandardného ovládača. Vďaka nemu viete vnútorné jednotky riadiť z pohodlia gauča, bez toho, aby ste museli vstať. Tento systém má však jednu veľkú nevýhodu – dosah signálu z ovládača je limitovaný. Klímu tak nedokážete nastavovať z ktorejkoľvek miestnosti, resp. ak sa nachádzate mimo domu.

Vývojári preto hľadali spôsob, ako spraviť ovládanie klimatizácie ešte flexibilnejším. A tak navrhli technológiu, ktorá umožňuje spárovať vnútornú jednotku s mobilným telefónom. Tá sa stala veľmi obľúbenou a dnes ju ponúkajú takmer všetci výrobcovia.

Ako funguje ovládanie klimatizácie mobilom?  

Aby sa klimatizácia dala ovládať mobilom, musí mať zabudovaný Wi-Fi modul. Vďaka nemu sa pripojí k internetu, takže k nej budete mať prístup aj z opačného konca sveta.

Naša rada: Pokiaľ chcete ovládať vašu klimatizáciu mobilom, stačí, aby ste mali do domácnosti privedený internet. Pripojenie vnútornej jednotky k sieti je pomerne rýchle a jednoduché.

Ovládanie klimatizácie mobilom prebieha prostredníctvom aplikácie. Každý výrobca má svoju vlastnú appku, ktorú si zadarmo stiahnete do vášho telefónu s operačným systémom Android alebo iOS.

Výhody ovládania klimatizácie mobilom

Pýtate sa, prečo je vlastne tak výhodné ovládať klimatizáciu pomocou smartfónu? Táto technológia prináša nielen komfortné, ale aj praktické benefity!

Nastavenie teploty na diaľku

Predstavte si, že odchádzate na týždennú letnú dovolenku. Klimatizáciu pri odchode vypnete, aby zbytočne nespotrebúvala energiu, keďže nikto nebude doma. Pokiaľ by ste nevyužívali ovládanie pomocou smartfónu, po týždni by ste sa vrátili do rozhorúčenej domácnosti, ktorej vychladenie by trvalo aj niekoľko desiatok minút.

Ovládanie klimatizácie mobilom vám však umožní zapnúť chladenie ešte predtým, ako prídete domov – napríklad po ceste z letiska. Nastavíte si požadovanú teplotu a keď otvoríte vchodové dvere vašej domácnosti, privíta vás príjemný chladný vánok.

Nezabúdajte: Moderné klimatizácie vedia aj kúriť. Nastavovanie teplôt na diaľku tak využijete nielen v lete, ale aj počas zimy. Napríklad, ak máte klímu na chate, môžete si pred príchodom pekne vykúriť interiér.

Nezabudli ste vypnúť klimatizáciu?

Prostredníctvom aplikácie viete ľahko sledovať, ktoré vnútorné jednotky sú zapnuté a akú majú nastavenú teplotu. Už sa vám tak nestane, že odídete do práce, po ceste si spomeniete, že ste zabudli vypnúť klimatizáciu a tá bude celý deň úplne zbytočne naplno kúriť alebo chladiť.

Kedykoľvek viete vypnúť alebo zapnúť kúrenie či chladenie, prípadne zmeniť nastavenú teplotu. Jediné, čo potrebujete, je pripojenie k internetu.

Dokonalý komfort

Keď využívate ovládanie klimatizácie mobilom, kvôli zmene teploty či nastaveniu časovača nemusíte vstávať z gauča alebo postele. Taktiež nie je potrebné, aby ste hľadali diaľkový ovládač. Váš smartfón máte pravdepodobne stále pri sebe, takže všetky funkcie máte na dosah ruky.

Maximalizácia úspory energie

Vďaka mobilnej aplikácii si viete vyladiť nastavenie jednotlivých vnútorných jednotiek tak, aby ste dosiahli maximálny tepelný komfort a zároveň ušetrili maximum energie. Ani jedna kilowatthodina elektriny nevyjde navnivoč.

Ovládanie klimatizácie mobilom tak rozhodne má zmysel. Ak ho ešte nevyužívate, začnite čo najskôr! Pokiaľ máte staršiu klímu, ktorá ho nepodporuje, pouvažujte nad jej výmenou za novú. S výberom vám radi pomôžeme, stačí nás kontaktovať.