05.03.2020

Kedy si kúpiť klimatizáciu?

Ak zvažujete kúpu klimatizácie, tak v nasledujúcich riadkoch sa dozviete, prečo sa oplatí kúpu naplánovať a ako budete benefitovať z toho, ak sa rozhodnete pre kúpu a montáž mimo sezóny.

Na základe predajov z uplynulých rokov môžeme jednoznačne potvrdiť, že len malá skupina zákazníkov plánuje kúpu klimatizácie vopred. Každoročne zaznamenávame enormný nárast záujmu o klimatizácie až s príchodom prvých teplejších dní. Približne 90% zákazníkov si spomenie na potrebu riešenia optimalizácie teploty a kvality vzduchu v mesiacoch máj – júl. Tento fakt spôsobuje sezónnosť a množstvo problémov pre zákazníka, montážnu firmu, ale aj dodávateľa.

Výhody kúpy klimatizácie mimo sezónu:

  • Rýchla montáž klimatizácie

Montážne firmy majú výrazne voľnejšie kapacity. Vybrať si môžete z väčšieho množstva voľných termínov, ale hlavne môžete mať klimatizáciu namontovanú už behom pár dní. 

  • Dostupnosť klimatizácií

Dodávatelia majú dostatok skladových zásob, a teda nehrozia výpadky kvôli sezónnym nárazovým odberom. Bez problémov a zbytočného čakania tak môžete mať zariadenie, ktoré reflektuje vaše potreby a očakávania. 

  • Výhodné ceny

Oproti sezónnej ponuke viete ušetriť až 400,– €. Montážne firmy sa snažia vyťažiť svoje kapacity, znížiť skladové zásoby, a tak motivujú svojich klientov rôznym spôsobom. V letných mesiacoch sú zľavy minimálne a sú skôr výnimkou ako pravidlom. 

  • Komfort od prvých teplých dní

   Napriek tomu, že klimatizácia dokáže kúriť, odvlhčovať a niektoré typy dokonca aj likvidovať pachy a baktérie (LG Deluxe), drvivá väčšina klientov si ju kupuje kvôli chladeniu. Plánovaním montáže mimo sezóny budete 100% pripravení na príchod horúcich dní.  Zároveň sa vyhnete nepríjemnému čakaniu na inštaláciu, ktoré v sezóne môže dosiahnuť aj niekoľko týždňov.

Klimatizácia už nie je nadštandardnou výbavou domácnosti, naopak stáva sa vzhľadom na meniace sa klimatické podmienky jej nevyhnutnou súčasťou. Ak chcete zvýšiť kvalitu Vášho života a vyhnúť sa prebdeným letným nociam a ránam bez energie, neváhajte nám zavolať. My Vám radi pomôžeme vybrať to najvhodnejšie zariadenie s ohľadom na požadované funkcie a Váš rozpočet.