19.02.2023

Midea klimatizácie: Aké sú výhody tejto značky?

Klimatizácie značky Midea patria medzi najspoľahlivejšie klimatizácie na trhu a ich obľúbenosť stále rastie. Midea je jedným z najväčších výrobcov klimatizácií na svete a má tiež silné pozície na trhu s chladničkami, práčkami a ďalšími spotrebičmi.

Midea sa zaväzuje k vysokému štandardu kvality, inovácií a udržateľnosti, a neustále investuje do výskumu a vývoja nových produktov a technológií.

Aké majú Midea klimatizácie výhody a špeciálne funkcie?

Midea klimatizácie majú mnoho špecifických funkcií, ktoré zabezpečia príjemné prostredie a ideálnu teplotu v každom interiéry. Patria medzi ne:

  • Vysoká odolnosť vďaka povlaku Golden Fin. Je to ochranná vrstva na vonkajšom výmenníku tepla v klimatizačných jednotkách Midea. Povlak zabraňuje korózií a oxidácii zvyšuje životnosť klimatizácie. Povlak Golden fin je vyrobený z polymérov a ochranných lakov, ktoré chránia vonkajšiu jednotku pred vplyvmi počasia ako napríklad slnečné žiarenie, vlhkosť, dažďová voda, a iné.
  • Wifi ovládanie, ktoré umožňuje používateľom sledovať a upravovať teplotu pomocou smartfónu alebo tabletu odkiaľkoľvek.
  • Šetrenie energie vďaka ECO režimu. Midea ECO režim je navrhnutý tak, aby minimalizoval spotrebu energie pri prevádzke klimatizačnej jednotky a zvýšil jej efektivitu. Pri zapnutí ECO režimu sa klimatizačná jednotka snaží udržať stabilnú teplotu v miestnosti bez nadmernej spotreby energie. Ak je teplota v miestnosti blízko požadovanej teplote, klimatizačná jednotka prestane prevádzku kompresora a začne pracovať s nižšou rýchlosťou vetrania, čím sa minimalizuje spotreba energie. V režime chladenia jednotka reguluje vlastný výkon na 25%, 50% alebo 75%.
  • Samočistenie: klimatizačná jednotka sama pravidelne čistí svoj filter, čím znižuje potrebu ručnej údržby a zároveň vďaka čistému filtru neustále zlepšuje kvalitu vzduchu.
  • Detekcia úniku chladiva: Klimatizačné jednotky majú vstavané senzory, ktoré monitorujú množstvo chladiva v klimatizačnej jednotke. Ak sa zistí únik chladiva, senzory o tom automaticky informujú systém klimatizácie, ktorý následne vypne klimatizačnú jednotku a zobrazí upozornenie na displeji o tom, že došlo k úniku chladiva. Toto upozornenie môže používateľa včas upozorniť na problém a zabrániť ďalšiemu úniku chladiva do prostredia.
  • Temperovanie: Okrem rýchleho chladenia, či vyhrievania miestnosti sa klimatizácia Midea dá využiť aj na temperovanie miestnosti. Tento režim sa obvykle používa v prípade, ak je miestnosť po určitý čas neobývaná, napr. v byte na prenájom, alebo sezónnej chatke. Klimatizačná jednotka udržuje nízku teplotu v miestnosti s minimálnym energetickým nákladom. To pomáha zabrániť výskytu plesní alebo iných problémov spojených s vlhkosťou a nedostatkom cirkulujúceho vzduchu v miestnosti.
  • Jednoduchosť: jednouchá montáž, jednoduchá údržba aj jednoduché čistenie. Niektoré jednotky môžu byť nainštalované už 5cm od stropu, vďaka čomu sa hodia aj do miestností s nízkymi stropmi.

Ktorú klimatizačnú jednotku Midea si vybrať?

Midea má viacero zaujímavých klimatizačných jednotiek z ktorých si vyberie každý takú, ktorá sa najviac hodí jeho potrebám. Klimatizácie Midea Xtreme Save poskytuje skvelý výkon s ohľadom na maximálnu úsporu energie. V ECO a nočnom režime neustále reguluje výkon na minimum, čím zaisťuje komfort a optimálnu spotrebu.

Midea BreezeleSS+ je zaujímavá svojim dizajnom a špecifickou perforovanou lamelou so 7928 otvormi. Perforované lamely premieňajú prúd vzduchu na tisíce malých prúdov, rozptyľujú ho do všetkých strán a zabezpečujú príjemný pocit prúdenia vzduchu.

Klimatizácia Midea All Easy Pro patrí do energetickej triedy A+++ a navyše môže byť inštalovaná už 5cm od stropu. Preto sa hodí aj do miestností s nízkymi stropmi.